Експорт критичного обладнання до держави-агресора
На Дніпропетровщині правоохоронці викрили незаконну схему постачання вимірювальних приладів до Росії, реалізовану сімейним тандемом місцевих власників інженерного підприємства.
Слідство встановило, що до повномасштабного вторгнення компанія працювала з РФ відкрито. Після 2022 року підозрювані вирішили продовжити співпрацю з ворогом, налагодивши канали нелегального збуту продукції.
“Після запровадження заборони на експорт до РФ підозрювані організували схему обходу санкцій через третю країну. Зокрема, було укладено контракт із компанією в одній із країн СНД, через яку продукція надходила до афілійованого підприємства в РФ. Упродовж 2023–2025 років підозрювані здійснили п’ять незаконних експортних поставок продукції оптовими партіями на суму 1 млн грн”, — зазначають у відомстві.
Батькові та сину вже оголосили підозру в пособництві державі-агресору, що кваліфікується статтею 111-2 КК України. Наразі обох зловмисників взято під варту без права на заставу, а за скоєне їм загрожує до дванадцяти років за ґратами з подальшою конфіскацією майна.

