Справа про розтрату коштів у Криворізькій військовій частині
За корупційні оборудки відповідатиме командування з Дніпропетровщини. Правоохоронці передали до суду обвинувальний акт стосовно офіцерів, які організували фіктивні виплати бійцям. Сума збитків державі сягнула майже 12 млн гривень.
Деталі схеми розкрили у Telegram-каналі спецпрокуратури Східного регіону. Фігуранти безпідставно нарахували грошові винагороди 164 військовослужбовцям, які не брали участі у бойових діях протягом трьох місяців.
“Не перевіривши достовірність відомостей щодо залучення підлеглого особового складу до виконання бойових (спеціальних) завдань, обвинувачені видали накази про нарахування додаткової грошової винагороди за період з грудня 2024 року по лютий 2025 року. До відповідних списків безпідставно було включено 164 військовослужбовців управління військової частини, які фактично не залучалися до утримання визначених взводних опорних пунктів. Унаслідок цього зазначеним військовослужбовцям безпідставно виплачено додаткову грошову винагороду”, — йдеться у дописі.
Вкрадені мільйони вже повернули бюджету. Загалом збитки від дій посадовців перевищили 11,9 млн гривень.
У березні керівникам інкримінували недбале ставлення до служби під час воєнного стану, що призвело до тяжких наслідків. За цей злочин загрожує до восьми років ув’язнення. Поки триває слідство, підозрювані перебувають під особистим зобов’язанням.
Матеріали справи вже в суді. Колишній командир та його перший заступник очікують на вирок.

